Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

wordpress-baska-sitenin-tema-ismi-nasil-ogrenilir
 • Bilal İnal
 • 1 Eylül 2017
 • 3
 •  4

WordPress Başka Sitenin Tema İsmi Nasıl Öğrenilir ?

WordPress Başka Sitenin Tema İsmi Nasıl Öğrenilir ?

Bir web sitesi gördünüz ve o web sitesi wordpress ve sitenin temasını çok beğendiniz ama tema ismini bilmiyorsunuz işte bu makaleden sonra istediğiniz wordpress sitenin tema ismini öğrenebileceksiniz.

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde wordpress bir sitede sitenin tema ismini bulmayı öğrenmiş olacaksınız.

WordPress Tema İsmi Nasıl Bulunur ?

Öncelikle wordpress tema ismi bulmanın iki yöntemi vardır.

 1. Otomatik Tema Bulma
 2. Manuel Olarak Bulma

Bu iki maddenin iki sinide göstereceğim

Temasını bulacağım site adresi örnek veriyorum : www.bloggercan.com tabi siz istediğiniz bir wordpress siteyi yapabilisiniz.

İlk olarak otomatik olarak tema bulmayı göstereceğim

Temasını öğrenmek istediğimiz siteyi seçiyoruz. Seçtikten sonra alttaki link deki siteye girin yada Google’a “WordPress Theme Detector” yazarak arama yapın ve en üstteki siteye tıklayın. Siteye girdikten sonra “ ” bölümüne sitenin temasını öğrenmek istediğimiz sitenin url sini yapıştırıyoruz ve ardından yanındaki yeşil butona basıyoruz. Bastıktan sonra bir kaç saniye bekliyoruz ve ardından önümüze başka bir sayfa açılıyor alttaki resimde gördüğünüz gibi.

 

 

Gördüğünüz gibi temanın ismini öğrendik temanın ismi EccePure ve aynı zamanda temanın sürümünü, yapımcısını ve açıklamasını görebiliyorsunuz.

2. Aşama olarak manuel tema ismi bulmayı göstereceğim.

İlk olarak temasını öğrenmek istediğiniz siteye giriyorsunuz sitede boş bir yere mous imleci mizi getirip sağ tık yapıp küçük pencerenin içinden “Sayfa Kaynağını Göster” butonuna basarak yada klavyemiz den “CTRL+U” tuşlarına basıyoruz.

 

Önümüze sitenin kaynak kodları çıkıyor bu kodların içinde linkle göreceksiniz örnek veriyorum “https://www.bloggercan.com/wp-content/themes/EccePure/style.css” şeklinde wordpress sitelerde temalar “wp-content” klasörünün içinde “themes” klasörünün içinde bulunur bu linkte gördüğünüz üzere wp-content/themes klasörlerini görüyorsunuz themes klasöründen sonra gelen isim temanın ismi oluyor peki ben tema ismini yapımcısı ve sürümünüde öğrenmek istiyorum diyorsan linklerden sonu “styles.css” ile biten linke tıklıyoruz ve onumuze gelen sayfada temanın ismi, sürümü, açıklaması, tema yapımcısı gibi bilgiler veriyor ama doğru styles.css dosyasına baktığınıza emin olun “wp-content/themes/temaismi/styles.css” şeklinde bitmesi lazım linkin yanlışlıkla başka bir şeyin styles.css dosyasına bakıyor olabilirsiniz. NOT: Her sitede temanın styles.css dosyası kodların içinde gözükmüyor olabilir.

Artık istediğiniz wordpress tabanlı sitenin temasını bulabilirsiniz 🙂

Herkese kolay gelsin.

Yazar: Bilal İnal #contributor


Tüm Yazılarına Git
 • Medeni Ekinci
  Teşekkürler güzel bilgi.

 • Saglikolojicom

  Merhabalar, öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Lakin değinmeden geçemeyeceğim bir kaç şey mevcut. Siteniz çok sade ve çok şık duruyor, bu güzelliği reklamlarla bozmamanızı tavsiye ederim. Hem siteniz sade, hem yayınlamış olduğunuz makale akıcı ve doyurucu. Bu yolda başarılarınızın devamını dilerim r10.
  https://saglikoloji.com

Makale al
sonbolumunuizle.com