Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

tablete-bulasan-virus-nasil-temizlenir-bloggercan
 • Ercan KIZILKOCA
 • 8 Mart 2017
 • 14
 •  

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir?

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir?

Son zamanlarda virüs sistemi baya artış gösterdi ve Tabletinize bulaşan virüslerin nasıl silinebileceğini aşağıdaki işlemleri uygulayarak tabletinizi temizleyebilirsiniz. Artık kullanıcılara bıkkınlık getirmeye başladı ve maddi açıdan zarara yol açmaya başladı. Oldukça sık kullanılan tabletler IOS ve Android işletim sistemleriyle çalışır. Bu sistemlerin Android olanları çok yaygındır. Bu nedenle virüs bulaşma ihtimali Android olan tabletlerde çok daha fazladır.

IOS sistemlerinde ise güvenlik daha üst düzeyde olduğundan, pek bir sorun yaşanmıyor. Samsung başta olmak üzere; Casper, Homoech, Polypad, Acer, Escort, gibi tabletlere virüs çok kolay bir şekilde girmektedir. Peki tablete bulaşan virüs nasıl silinir merak ediyorsanız bunun cevabı oldukça kolay.

Çünkü bu cihazları bilgisayara bağlayarak harici bellek gibi taratabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak da tabletinizi sıfırlayabilirsiniz. Yani fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

 

Bu arada tablet fiyatları için linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

 

tablete-bulasan-virus-nasil-temizlenir-fabrika-ayarlari-programlari

 

Bilgisayara Bağlayıp Virüs Silme

Bilgisayara bağlanan virüsleri silmek oldukça kolay olacaktır. Çünkü bilgisayar, tabletinizi harici bellek gibi görecektir. Bu şekilde tarama yapılırken kolay bir şekilde virüs tespit edilip silinebilecektir.

Ayrıca tabletlere özel virüs yazılımları da mevcuttur. Bunlar Android Eset, Kaspersky ve Android Avast gibi yazılımlardır. Basit bir şekilde bunları yükleyerek virüsleri silmeniz mümkün olabilir.

Sistem Ayarlarını Geri Yükleme

Virüsü silmenin en basit yöntemi de, eğer çok fazla veriniz yoksa fabrika ayarlarına geri dönmektir. Bunun için ayarlar bölümünden basit bir şekilde tüm sistem ayarlarını fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Tablet ayarlarını sistemi fabrika ayarlarına döndürerek kolay bir şekilde sıfırlayabilirsiniz ve istediğiniz zaman virüslerden kurtulmak için bu yöntemi rahatla deneyebilirsiniz.

 

 

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN 🙂 VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

 

 

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git
 • Öncelikle çok teşekkür ederim yeğenim (çocuk) Geldiğinde hep alıyordu oyun oynuyordu birşeylere giriyordu çok acayip kasıyordu reklamlar çıkıyordu bir çok yöntem denedim fakat olumlu sonuç alamadım bunu deneyeceğim şimdi olmazsa format atacağım.

 • hamza yiğit

  benim tablete virüs girmişti hemde anti virüsler bile temizleyemiyordu telefonda rootluydu sistem dosyalarınada bulasmış formatla bile temizlenmiyordu bende en sonunda telefonun sistem dosyalarını bile silip kople format attım odin ile

 • Mehmet Cemre

  Hometech firmalı tabletime virüs bulaşmıştı. Bu maddeleri uygulayarak kurtuldum çok şükür.

 • Mehmet Cemre

  Hometech firmalı tabletime virüs bulaşmıştı. Bu maddeleri uygulayarak kurtuldum çok şükür. Teşekkür ederim

 • Merve

  Ne zamandır uğraşıyorum para vermekten kurtardığız için teşekkürler 🙂

 • Aynı Zamanda Telefonlar İçinde Geçerli Değilmi

 • hasan

  Uzun zamandır araştırma yaptıgım bir konuydu makaleniz işime yaradı teşekkür ederim.

 • Mehmet Solmaz

  Çok teşekkür ederim günlerdir bu sorunu nasıl halledebilirim diye düşünüyordum yazınız gerçekten çok faydalı işime de yaradı tabletinde virüs olanların okumasını şiddetle öneririm.

 • Serhat Kocataş

  Lenovo markalı tabletimde de çok işe yaradı bu yöntemler çok teşekkürler.

Hazır makale al