Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

 • Ercan KIZILKOCA
 • 2 Ocak 2017
 • 19
 •  

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır ? – SEO Teknikleri

Bir çok yerde Seo nedir, SEO nasıl yapılır, Seo nasıl yazılır, Seo teknikleri, Seo teknikleri nelerdir, Seo yapma, Seo kelimeler, Seo başlıkları, Seo makale yazma teknikleri.

seo-nedir-ve-nasil-yapilir-seo-teknikleri

Nelerdir ve nasıl yapılır gibisinden sorular aldım forumlarda olsun kişisel olsun. Bende bunu makalemde anlatmak istedim umarım sizlerede yardımcı olurum hadi anlatmaya geçelim.

Öncelikle ve hep dediğim ve her zamanda dediğim şey Özgün Makale yazın. Kopyala yapıştır yaparak bir yerlere varamazsınız ve kopyala yapıştır yaparak bir yerlere gelmiş iseniz bu sizin başarınız değildir başkasının başarısını siz insanlara tanıtıyorsunuz. Yani yapmış olduğunuz, bayilik alıp bayilik aldığınız firmanın ürünlerini satmaktır. 🙂

Öncelikle özgün makale yazmak zordur bu konuda sizlere hak veriyorum ben bile yeri geldiğinde konu bulmakta zorlanıyorum. Bu yüzden Google Trend konulara bakıyoruz ilgimi çeken olursa konu ile ilgili araştırma yaptıktan sonra kendi düşüncelerimi ortaya katarak okuyucularıma yani sizlerle paylaşıyorum.

 

seo-nedir-ve-nasil-yapilir-seo-teknikleri

Seo Nedir ?:

Seo (Search Engine Optimization) arama motorlarına yönelik çalışma yaparak sizin sitenizi google tarafından en üste fırlatır ve sizi orda kalıcı olmanızı sağlar.

 

Seo Nasıl Yapılır ?:

Seo ilk önce konu başlığınız ilk 160 karakter içinde olması gerek ve h1 etiketleriyle olması gerek. Yani açıklama ve Etiket’inde konu başlığını içermesi gerekiyor. Ve kendi sitenizdeki konulara başlık isminde yönlendirme verin.

Buradaki Seo için en büyük etken Başlık, Açıklama, ve  Etiketlerdir. Bunları başarılı bir şekilde ve Seo mantığı ile yapabilirseniz gerçekten karşılığını alıcaksınızfır emin olun 🙂

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git
 • Gerçekten herkesin Kafasını yordugu bir durum bu gerçekten açıklaycı olmuş emeğinize sağlık 😀

 • Hocam blogunuzun eposta aboneliği var mı? Aboneler arasına katılmak isterim de 🙂

 • kısaca yeni başlayanlar için aramamotorlarınca fark edilip üst sıralara çıkmanız için sihirli üç harfli bir şeydir.akılda kalması için Resimlere alt ve title etiketlerini doldurmak
  H1 ve H2 şeklinde tagları unutmamak ve anahtar kelimeleri koyu renkle belirmek, içeriğe ekleye biliyorsanız video hazırlamak (backlink sağlar), sayfa linki için arama motorlarında taranan kelimelere bakmak son olarak da sayfanıza yorum bırakılmasını için herkese haber uçurmak diyebiliriz

  • Çok detaylı ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

 • Organik ziyaretçi çekebilmek için Google da üst sıralarda olmak gerektiğini hepimiz biliyoruz. Seo bir çok blog ve site için çok önemli.Kısa ama açıklayıcı bir makale,elinize sağlık.

 • sabri

  İç ve dış seo olarak ilavaler yapsanız çok daha güzel olacakmış. Genel olarak istediklerimi aldım ama daha fazla ayrıntılı anlatmanızı bekliyoruz. Faydadı bilgiler için teşekkürler.

 • rıdvan çınar

  Şu internet ortaminda en zorlandigim konularin basinda gelen ve kafami en cok karistiran sistem.Ama hocam maşallah siz bu isin piri olmuşsunuz inşallah birgun bende bu kadar rahat ve guzel bir sekilde öğrenebilirim.Her konu ayri bir güzel umarim bu basari devam eder.Bizde bu zengin bilgi birikim dusunce fikir ve yazilarinizdan yaralaniriz böyle. Başarılar.

 • Seo candır, olmazsa olmazdır. İnsanı vezir de eder, rezil de eder.

 • Gerçekten seo yapmak zor bir iş bunun ince noktalarını öğrenmek lazım hadi yaptım oldu yapmakla kalmamak lazım tam öğrenmek lazım

 • Çok yararlı yazı olmuş.Seo site sahipleri tarafından iyice bilinmesi lazım.Yoksa belli bir yere gelemezler.Başarılar sizede.

 • Pfs. Günümüzde “SEO” kelimesi gençince
  -“LEN GARDAŞLARIM O İŞ BENDEN SORULUR”.
  edasında herkes ama adam bilmiyor “SEO” kelimesinin açılımını iş makalede bitmiyor iç ve dış seolarda bir o kadar daha önemli farklı sitelerden backlink alımı forumlara tanıtım yapımı anahtar kelime çalışmaları bunlar “SEO”yu etkileyen diğer faktörlerdendir.

 • Deniz

  Başlığı okuduktan sonra aklıma Organize İşler filmindeki Müslüm denen hıyar geldi.

  Dayak nedir? Neden atılır?

  Benim organize işler izleme zamanım gelmiş

 • Seo ve teknikleri bir wep sitesinde olmassa olmazdir emek vermeden başari saglanamaz

Hazır makale al