Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

seo-calismalarinda-yapilmis-olan-genel-hatalar
  • Ercan KIZILKOCA
  • 19 Eylül 2017
  • 1
  •  12

SEO Çalışmalarında Yapılmış Olan Genel Hatalar

SEO Çalışmalarında Yapılan Genel Hatalar

Bilişim sektörü sürekli olarak geliştiği için ister istemez bu alanların içerisine bizlerde dâhil oluyoruz. Marklarımızın veya kişisel düşüncelerimizin yer altı web sitelerinin gelişmesi kesinlikle önemlidir. İlk kurduğumuzda bir kişinin giriş yaptığı site yapılan stratejik hamleler ile birlikte milyonlara ulaşabiliyor. İşte bu durum sıfırdan yükselmek gibi bir şeydir. Tabiki bunu yapmak içinse birazcık zaman harcamanız gerekmektedir.

Günümüzde SEO çalışmaları sitelerin ön plana çıkmasında önemlidir. Yapılan çalışmalar ve yapılan yenilikler ile siteleriniz sıralama da bile yokken aniden yükselişe geçebiliyor. Bunu yaşayan var mı diyebilirsiniz. Tabiki bunu yaşayan ve bu şekilde sektör içerisinde vazgeçilmez olan siteler bulunmaktadır. Yararları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Birde yaptığımız çalışmalarda ortaya çıkan ciddi hatalar var. Bu hatalar sitemizi yükseltmek ziyade olduğu yerden daha da aşağıya çekmektedir. Hep birlikte SEO hataları alanını inceleyelim.
Link Sayısını Çoğaltmak Yararlı Değil

Halk arasında bir başka sayfadan diğerine erişim sağlama denilse de teknik olarak backlink denilmektedir. Her siteden link almak ve birçok siteden erişim sağlanacağını düşünmek yanlıştır. Örneğin A markasından 10 adet silgi aldınız ama hiçbir şekilde silmiyor. Aynı paraya B markasında bir silgi aldınız ama her şeyi silip süpürüyor. Mantık tamamen budur. Bir tane olsun ama güvenilir olsun.

 
Anahtar Seçimini Tekrarlayan Kaybeder

Her yazıda aynı anahtar girişi yapmak sitelerinizin kalitesini düşürecektir. Elbette SEO çalışmalarında anahtar önemli ama bir tane seçip 50 tane yazmanıza gerek yok.

 

 

Sosyal Medyada Takipçi Alırsanız Düşersiniz

Kitleler beni bulsun ve herkes erişsin mantığı ile hareket ettiğiniz andan itibaren takipçi alma fikri kulağa her zaman hoş gelmektedir. İşte SEO çalışma hataları olarak ön plana çıkan en önemli hatadır. Sosyal medya alanına karışmayın. Takipçi de asla almayın. Yavaş ama emin adımlar ile ilerleyin.

 

Yanlış Kelime Seçimleri Yapmalısınız

Arama motorları uzun ve yanlış kelimeleri algılamamaktadır. Aslında bu alan da sıklıkla hata yapılsa da çözümü çok basittir. Doğru anahtar stratejisi uygulamak bu alanda kesinlikle çözüm olacaktır.

 

Sayfam Çok Olsun Bir Şey Olmaz Mantığı Yanlış

İletişim, hakkında, kurumsal mesaj, video, resim gibi alanları böyle tek tek oluşturduğunuz zaman ortaya birçok sayfa çıkıyor. Hataların en büyüğü budur işte. Çok sayfanızın olması çok kitle elde edeceğiniz anlamına gelmiyor.

 

 

 

 

 

Makale ve Sayfalarda Uzun Yazmak Önemli Değil

10 kelime ile anlatacağınız bir şeyi kalkıp 100 kelime de anlatmaya çalışıyorsanız ortaya birbirini yenileyen sözcüler çıkacaktır. Buda bırakın yükselmenizi düşmenizin en büyük neden olacak. Bu durumu düzeltmek için net ifadeler ve kısa yazılar tercih etmelisiniz.

 

 

Gereksiz Kelimeleri Ön Plana Çıkarmamalısınız

Uzun yazmamaya başladığınız andan itibaren gereksiz sözcükler ortadan kalkacaktır. Gereksiz sözler siteler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Sizlerde SEO çalışmaları yaparken yazdıklarınızı mutlaka birkaç defa gözden geçirip o şekilde insanlara sunun.

 

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.


Tüm Yazılarına Git
  • Merhaba, çok yıllık sitelerdeki backlinkler Google gözünde daha kıymetli midir peki?

Makale al
sonbolumunuizle.com