Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

mobil-oyunlarda-gecirdigimiz-ortalama-vakit
 • Ercan KIZILKOCA
 • 7 Nisan 2017
 • 18
 •  4

Mobil Oyunlarda Geçirdiğimiz Ortalama Vakit

Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit

Bu yazımda sizlere mobil oyunlarda geçirilen vakitler hakkında detaylı bilgi vereceğm.

Teknoloji ilerledikçe hayatımız gelişmektedir. Her geçen gün teknoloji ile hayatımıza yenilikler gelmektedir. Teknolojinin gün geçtikçe yükselmesi ile telefonlar gelişmekte ve her geçen gün yeni telefonlar çıkmaktadır. Tabi telefonlar kendilerini yeniledikçe, malum telefon içerikleri artmaya başladı ve mobil oyunlar oynanabilirliğini arttırmaya başladı.

 

Her geçen gün mobil oyunlar yenilenmekte ve artık bilgisayar ile oynadığımız oyunların mobil versiyonu çıkmakta. Artık bilgisayar başında oynadığımız oyun vakti düşmekte ve Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit artmaktadır.

 

mobil-oyunlarda-gecirdigimiz-ortalama-sure

 

 

Mobil oyun

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilenen mobil oyunların oynanma süresi her geçen gün artmaktadır. Bunun nedeni ise sürekli bilgisayar başında olmamamız. Örneğin dışarıda gezerken, bir yerde otururken, sıra beklerken ve en çok zaman geçirdiğimiz düşünülen tuvalette bile daha çok zamanda mobil oyun oynarız.

 

 

Araştırmalar doğrultusunda

Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit bir günde 4 saattir. Bu saat süresi az gelebilir fakat bu süre çoktur. Bu oyun süresinin %65’i dışarıdayken geçmekte. Seyahat ederken, sıra beklerken, okul teneffüslerinde, okuldan çıktıktan sonra servis beklerken gibi birçok zaman zarfında mobil oyunlar oynanmakta.

 

mobil-oyunlarda-gecirdigimiz-ortalama-zaman

 

Yeni Mobil Oyunlar

Her geçen gün mobil oyunlar kategorisi geliştiği ve kullanıcı sayısı arttığı için sürekli yeni oyunlar çıkmaktadır. Kişiler sürekli bu oyunları denemektedir. Mobil oyunlarda geçirdiğimiz vakit genellikle Online olan mobil oyunlar üzerinde geçmektedir. Mobil oyunlar oynayan kişilerin %78’i genellikle Online oyunları tercih etmektedirler. Aslında mobil oyunlarda geçen vakitlerin birçok zamanı Online oyunlarda geçmektedir.

Özellikle bilgisayar üzerinde oynadığınız oyunların mobil versiyonları oldukça vakit almakta. Bu mobil oyunlara örnek vermek gerekirse, bilgisayar üzerinden oynadığınız League Of Legends oyunun mobil versiyonu kullanıcıları neredeyse League Of Legends kullanıcıları kadar vardır. Bu oyunda bir maç en az 20 dakika sürmektedir. League Of Legends mobil versiyonunun kullanıcıları bu oyunda Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit süresini daha çok yükseğe çıkarmakta. Ortalama 6 saat gibi bir süreye çıkarmaktadır.

 

 

YAZAR’IN TAVSİYESİ: Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir / Temizlenir.

 

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN ? VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git
 • İnsanlar çoğu boş vakitlerini hatta tüm vakitlerini neredeyse bilgisayar ve cep telefonunda Oyun oynayıp zamanlarını boşa harcıyorlar. İnsan vicudu bilgisayar ve cep telefonu oynarken hareketsiz kalıyor ve gözlerini normalden 2 kat daha az kırpıyor ve insanlara çok zarar veriyor bu konuda. Makalen çok yararlı olmuş bu arada Bloggercan.

 • Bu değerli yazı için teşekkür ederim sayın hocam yararlı bir paylaşım olmuş cidden çok beğendim.

  ben genelde oyunlara 5 saat vakit ayırıyorum aslında bu özel tamam mı 🙂

 • Soru cevap

  Gayet Güzel bir yazı olmuş. Ben de mobil oyun oynarım tamda anlattığınız gibi her hangi bir yerde sıra beklerken veya toplu taşıma araçlarında seyhat ederken herzaman oyun oynarım. Ama bunu bırakıp oyun oynadığım süre yerine wikipedia da her gün 2 konu okumayı planlıyorum 🙂

 • YakupTekin

  Mobil Oyunlar İlerideki Zamanlar bilgisayar oyunlarınıda geçebilicek duruma gelicek.

 • Zaman bu dünyadaki en önemli şey iken, günümüzde ortalama 4 saatin böyle oyunlarda geçmesi gerçekten akıl alır cinsten değil.. 1 ayda 120 saat, 5 gün! Şaka gibi..

 • ss

 • Oğuz

  Mobil oyunlar kesinlikle geleceğin en büyük platformu olacak. Tabii vr geçmezse :). Vr da çok sağlam geliyor.

 • Wmaracı ve r10’da geçirdiğimiz ortalama vakit hakkında da yazı bekleriz 🙂

 • Mobil oyunlar bilgisayardan çok daha tehlikeli bence.Her an zamanınızı öldürebiliyor

 • Yazı gayet bilgi verici ve açıklayıcı olmuş. Bizleri mobil platformlarda bu kadar uzun sürelerce tutan uygulamaların çeşitliliği ve sürekli güncelleniyor oluşu sanıyorum ki meseleyi açıklıyor.

 • İbrahim Demir

  4 saat bence çok fazla bir süre. Sadece oyunda 4 saat geçiriyorsak kim bilir Youtube’da vb. platformlarda toplam olarak kaç saat geçiriyorduruz… Sonra da bizden niye doğru düzgün bilim adamı mühendis çıkmıyor…

 • Özgür Erdem

  4 saat gerçekten çok uzun bir vakit. Ben de eskiden mobil oyunlarda çok fazla zaman öldürürdüm. Şimdiyse YouTubeta zaman geçiriyorum.

 • Recep Tilki

  Maalesef ki Teknoloji hayatımıza çok kötü bir şekilde girdi keşke eski günler geri gelse 🙁

Hazır makale al