Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

game-of-throens-7-sezon-final-bolumu-sizdirildi-
  • Ercan KIZILKOCA
  • 1 Eylül 2017
  • 1
  •  

Game of Thrones 7.Sezon Final Bölümü Hackerlar Tarafından Sızdırıldı

HBO’dan tamı tamına 1.5 TB’lık veri çalmış olan hacker grubunun elinde Game Of Thrones’un 7. sezonunun finali olduğu ortaya çıktı.

Game Of Thrones 7. Sezon 7. Bölüm Hackerlar Tarafından Sızdırılma Tehditi Alıyor Ayrıca deep web üzerinde de 3 kişiye bilgileri sattığını belirten hacker grubu, ellerindeki 6. dalga sızıntılarla birlikte HBO’nun sonunu getireceklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta HBO’dan Game Of Thrones ve diğer tüm yazışmalarla ilgili bilgileri hackleyerek elde etmiş olan Mr.Smith isimli hack grubunun, elinde Game Of Thrones’un 7. sezonunun final bölümünün de olduğu ortaya çıktı. Verileri Mashable isimli bir siteye gönderen hacker grubunun aynı zamanda deep web üzerinden de HBO ile ilgili tamı tamına 5 TB’lık veriyi 3 kişiye sattıkları ortaya çıktı.

Hackerlar daha önce de HBO’ya 6.5 milyon dolar karşılığında verileri sileceklerini açıklamıştı yani binevi tehdit etmişlerdi. Ancak HBO her ne kadar pazarlık yapmak istemiş olsa da hacker grubunun istediği parayı vermek istemeyen grup bilgileri açıklayacaklarını söylemişti. Daha sonra ortaya çıkmış olan bilgilere göre HBO, grubun medyanın ilgisini çekmek için bazı internet yayın organlarıyla birlikte görüşebileceğini ve bu yayın organlarının buna kulak asmaması gerektiğini belirtmişti.

 

game-of-throens-7-sezon-final-bolumu-sizdirildi

 

Hacker grubu Mashable ile elektronik posta aracılığı ile iletişim kurmuş ve görünüşe göre bir takım açıklamalar yapmıştır. Mashable’ın yaptığı açıklamalara göre Mr.Smith isimli hacker grubunun artık tamamıyla HBO’ya karşı tavır aldığı ortaya çıktı. Belirli kişilere terabaytlarca (TB) bilgi satmalarına rağmen hala sızıntılara devam edeceklerini ifade eden hacker grubu, HBO’ya bir ders vermek istediklerini belirttiler.

Hack grubunun bilgileri başka kimlere sattığı ve başka hangi medya organlarıyla iletişime geçtiği bilinmiyor. Ancak Mashable yayın politikaları gereği Game Of Thrones’un sezon finalini okumadıklarını ve paylaşmayacaklarını belirtti. Hack grubunun elinde daha hangi bilgilerin olduğu bilinmese de HBO’yu rahatsız etmeye devam edeceklermiş gibi gözüküyor.

 

DAHA FAZLASI: Game of Thrones 7.Sezon Senaryosu 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.


Tüm Yazılarına Git
  • İzledikten sonra söylüyorum ki sızdırılsa da pek birşey olmazmış. Zira gelmiş geçmiş en berbat ve boş geçen GoT sezonu bu idi.

Makale al
sonbolumunuizle.com