Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

en-iyi-webmaster-programlari
 • Ercan KIZILKOCA
 • 4 Şubat 2017
 • 29
 •  3

En İyi Webmaster Programları

En İyi Webmaster Programları

Webmasterların kullandığı genel olarak programlar, yani web tasarım olsun, logo tasarım olsun, ftp programı olsun bu tarz programları sizlerle tanıştıracağım. Genel olarak çok işe yarayan ve bilinmedik programları sizlere sunacağım. Listede olanlar ile tanışıklığınız elbet vardır 🙂

Sitelerinizin kusursuz olması için bazı programlara ihtiyaç olduğu gerçeği her zaman karşınıza çıkmaktadır. Sizler için derlediğimiz en iyi webmaster programları birçok konuda yarar sağlayacaktır. Hem tasarım da hem yazılım gibi alanlarda beklentileriniz karşılanırken görsel alanda kendinizi bir adım ileriye taşıyarak sitelerinizin gelişimlerine katkı sağlayacaksınız.

 

google-webmaster-tools-verify-en-iyi-webmaster-programlari

 

Domain Name Analyzer

Sitelerinizin ziyaretçi sayısını arttırmak ve markanızın ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz en iyi programlardan biridir. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kolay bir yapısı olması da tercih edilen en önemli özelliği olmaktadır.

 

Google Web Designer

Görsel kod arayüzü olarak bilinen programda çizimler yapabilirsiniz. Genel olarak mimarların tercih ettiği bir program olsa da 3D görsellerinde ön plana çıkmayı başarmıştır.

 

Adobe Dreamweaver CC

Kodlardan veya sistemlerden anlamam diyorsanız program sizlere fazlasıyla katkı sağlayacaktır. İçermiş olduğu kalıplar ile birlikte kolayca site tasarımı oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

 

HTMLPad

Text editörü olarak da bilinen yazılım içerisinde dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. HTML, CSS, JavaScript, XHTML gibi programların dillerini kolaylıkla algılamaktadır. Yapmak istediğiniz yazılımları program sayesinde yapabilirsiniz.

 

NotePad++

Aslına bakarsanız en iyi webmaster programları arasında adından direk olarak anlaşılabilecek programlardan biridir. Yazılım alanında beklentilerinizi karşılarken kolay bir şekilde hizmet etmektedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen programın içerisinde HTML, PHP, ASP, SQL, Pascal, Perl, Python, Fortran, NSIS, Java gibi program dillerini desteklemektedir.

 

Rapid SEO Tool

Anahtar kelimelerin kullanımına ve yoğunluğuna yardımcı olan Rapid SEO Tool hem acemi hem de profesyonel webmasterların kullanabileceği bir program olma özelliği taşımaktadır. Günümüzde birçok site yöneticisi ve webmaster program sayesinde anahtar seçimlerini ve yoğunluğunu takip etmektedir.

 

CoffeeCup Sitemapper

Sitelerinizin arama motorlarında ki gelişimleri, yükselmeleri fazlasıyla önemlidir. CoffeCup Sitemapper programı arzu ettiğiniz bu hizmeti sizlere sunmaktadır. Program içerisinde rakiplerinizin analizini bile yapabilirsiniz. Yönetmiş olduğunuz sitelerin yükselişlerini ve sıralamada nereden nereye geldiğini öğrenebilir ve ipucular ile kendinizi daha geliştirebilirsiniz.

 

Filezilla

Güvenliğin son derece yüksek olduğu Filezilla en iyi webmaster programları arasında kendisinden epey söz ettirmiştir. İndirme, dosya transferleri gibi birçok işlemi bir program üzerinden yapabilmenize imkân tanımaktadır. Kolay bir kullanımı olması ile de kendisini daima vazgeçilmez kılmıştır.

 

BlazeFTP

Kullanmış olduğunuz FTP programlarından sıkıldığınız anada BlazeFTP kullanabilirsiniz. Dosya veri akışlarını, indirmeleri ve daha birçok işlemi kolay bir sistem üzerinden yapmanızı sağlamaktadır. Program kendi içerisinde yüksek güvenlik ile hizmet vermektedir. Herhangi bir kötü yazılıma denk gelmemektesiniz.

 

FTPVoyager

Geliştirilmiş program içerisinde siteniz ile dosya alışverişinin daha kolay bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Dosya gönderme, indirme işlemlerini yüksek güvenlik ile yapmanızı sağlamaktadır. Günümüzde birçok webmasterın kullandığı programlar arasında da yer almaktadır.

 

 

 

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN 🙂 VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

 

 

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git
 • NotePad++ oldukça işimi gören el mahkum programlarımdan biri olduğunu rahatlıkla söylemek isterim.

 • Fakir Yazar

  Frezilla ve Notepad++ kullanıyorum bunların yanında Adobe photoshop cs6 ve Adobe Dreamweaver CS6 yı kullanıyorum kodlama yapar iken gayet işe yarar programlar bunlar 🙂 Google Web Designer bunu ilk defa duyuyorum biraz kurcalayayım bakalım nasıl bir şey. Bilgiler için teşekkürler.

 • Çok yararlı bir yazı olmuş hocam, çoğundan haberim yoktu oldukça kolaylık sağlar bu programlar.

 • engin

  notepad de iyidir güzeldir ama ben ATOM u daha çok seviyorum kesinlikle kullanılması gereken bir editor

 • Dreamweaver

  Dreamweaver oldukça güzel ve kullanımı çabuk kavranılan bir programdır. Ben 2 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim yeni başlayacak arkadaşlara.

 • mcpapas

  Notepad Efsane ya 😀 kullanmayan webmaster kaldımı bence bir çok kodu kolaylıkla halletmemizi sağlıyor tavsiye ederim.

 • Bizde kendimizi webmaster sanıyorduk halbuki hiç bişey bilmediğimi öğrenince webmaster olmadığımı anladım 🙁 Çok özür içerik üreticiyim bundan sonra zaten kodlamadan hiç de anlamam

 • bizde kendimizi webmaster sanıyorduk halbuki yukarıdaki kodların hiçbirini bilmiyorum ve kullanmıyorum
  bu durumda ben webmaster olmuyorum galiba 🙁

 • ferdi

  aralarında en çok kullandığım programlar Filezilla ve NotePad++. güzel bilgiler vermişsiniz.

 • Ben kodlama yaparken daha çok sublime’ı kullanıyorum gelişmiş bir çok özelliği mevcut. Bence yazınıza sublime’ıda ekleyebilirseniz daha iyi olabilir. Emeğinize sağlık.

 • NotePad++’ ı kullanıyorum genellikle basit ve güzel bir program. Güzel bir makale olmuş. Emeğinize sağlık.

 • veysel

  webmastırlığa yeni giriş yapanlardanım. bahsettiğiniz bir çok programı indirdim. teşekkürler bilgi verici makale için.

 • Coder

  .Net web geliştiricilerinin en çok tercih ettiği program olan Visual Studio da eklenmeli. Onun dışında harika bir liste olmuş.

 • güzel bir yazı olmuş. bilgilendirici içeriği için teşekkürler. bu programların hepsi bende var demekki iyi başlangıç yapmışım 🙂

 • Ercan bey kolay gelsin. Adobe Dreamweaver CC kullanımını anlatan yazınız yada videonuz varmı bu programı öğrenmek istiyorum.

 • Hocam her araç için teşekkür ederim webmaster olarak kullanacağım değerli araçlar mevcut

 • engin

  notepad+ ve filezilla programları candır. AYrıca dreamweaver de çok kullanışlı bir programdır

 • Açıkçası buradaki listede bulunan programların birkaçı hariç hepsini kullanıyorum. Ek olarak da Macromedia Dreamveawer ve Fireworks kullanıyorum. Basit arayüzüyle hızlı işlemler yapabiliyorum. Ekran görüntüsü almak için ise Yandex Disk kullanıyorum. İşlemlerimi hızlıca yapabiliyorum.

 • ibrahim yücel

  Gerçekten çok beğendim yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler ercan bey.Filezilla ve notepad++ sıklıkla kullanılan iki program tavsiyemdir.

 • Ünal

  Listedeki programlar arasından Filezilla ve NotePad++ programlarını kullanıyorum. Gerçekten çok kullanışlı programlar. Listedeki diğerlerini de deneyeceğim.

 • Rapid SEO Tool programını kendim kullanıyorum yazdığınız konuların hangi kelimelerle daha çok aranacağını bu program sayesinde daha kaliteli şekilde öğrene bilirsiniz.

 • safak batmaz

  Adobe Dreamweaver CC programı vazgeçilmezlerim arasındadır. vermiş olduğunuz detaylı bilgi için teşekkür ederim

Hazır makale al