Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

blogunuz-nasil-daha-dikkat-cekici-hale-getirilir
  • Ercan KIZILKOCA
  • 21 Eylül 2017
  • 0
  •  11

Blogunuz Nasıl Daha Dikkat Çekici Hale Getirilir?

Blogunuz Nasıl Daha Dikkat Çekici Hale Getirilir?

Kurumsal veya bireysel alanda yönetmiş olduğumuz sitelerimizin daha iyi ve dikkat çekici bir hale gelmesi kesinlikle bizler için önemlidir. Farklı sistemler ve farklı planlar ile birlikte hem rakiplerimize karşılık iyi hamlelerde bulunuyor hem de kendimizi sektör içerisinde bir adım ileriye çıkarabiliyoruz. Malum bilişim sektörü geniş olduğu için stratejik olarak ilerlemekte ayrı bir önem arz etmektedir. Arama motorunda yükselme gibi isteklerinizi de bu stratejik hamleler ile karşılayabilirsiniz.

  

Başlıklar

Sitenizin daima özgün olması gerekmektedir ve özgün makaleler girilmelidir. Bu nedenle yaptığınız işlemlere başlık koyarken birazcık sektörünüzü incelemeniz gerekmektedir. A sitesi ile hemen hemen aynı bir başlığı seçmek sizi geriye düşürebilir. Bu nedenle farklı ve dikkat çekici terimleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Açıklamalar

Başlıklarınızı bu şekilde yaptıktan sonra açıklamalarınızı kısa tutarak net ifadelerde bulunmalısınız. Unutulan ve göz ardı edilen bu alan kesinlikle önem taşımaktadır. Açıklamalarınızı oluştururken muhakkak dikkat etmeye özen göstermelisiniz.Sosyal Medya

Dünya’nın ve ülkemizin site üzerinde ki en büyük etkisi olarak düşünülmektedir sosyal medya. Milyonlarca kullanıcıya sahip bu alan sizler için adeta bir yükseliş sistemidir. Sosyal medya da mutlaka aktif rol oynayın ve bununla birlikte sayfalarınızı oluşturun. Daha sonrasında ise sayfaları birbirine bağlayarak işlemi tamamlayın. İnsanlar her iki alanda da oluşunuzu sevecek ve dikkat çekmenize neden olacaklardır.

 

sitenizi-daha-cekici-hale-getiren-7-ipuclari-ipucu-bloggercan

 

 

Görseller

SEO çalışmaları konusunda görsel ön plana çıkmayı başarmıştır. İnsanlar bazen açıklamaları, konuları, başlıkları bir kenara atarak görseller üzerinden ilerlemeye çalışıyorlar. Bu nedenle seçmiş olduğunuz görsellerde muhakkak ilgi çekici ve uyarıcı seçimler yapmalısınız. Görseller her zaman için işini yarayacaktır.

 

Yazı İçeriklerinizi Koruyun

Yazı yazdığınızı düşünürsek birazcık dikkat etmelisiniz. Örnekle verecek olursak mesela sizler bizim sitemize girdiğinizde daha önce farklı bir sitede okumuş olduğunuz yazıyı tekrar görünce ne hissedersiniz? Kesinlikle bir daha gelmeyeceğinizi düşünüyorsunuz. İşte bu düşünceyi sitelerinize de uygulamanız gerekmektedir. Aksi halde rakiplerinize göre ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz. Ayrıca özgün içerik sistemi içerisinde hareket etmeye sitelerde Google tarafından erişim engeli olarak cezalandırılmaktadır. Bunu da unutmamalısınız.

 

 

Kurallara Dikkat Eden

Arama motoru kurallarına dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Aniden tüm gözleri üzerinize çekebilir ve binlerce insanın sitenize akın etmesini sağlayabilirsiniz. Fakat gerekli kurallara dikkat etmezseniz bu sadece anlık olur. Güvenlik, yazılım gibi kuralları göz önünde bulundurarak sürekliliği olan bir siteye sahip olabilirsiniz. Aksi halde hiç beklenmedik anda bulunduğunuz sektörden silinip gidebilirsiniz.

 

 

Teknolojik Alandan Vazgeçmeyin

Siteyi ön plana çıkaracak stratejiler arasında teknolojik hamleler aynı bir önem arz etmektedir. Günümüzde birçok sitenin benimsemiş olduğu bu alan için sizlerde bazı yeniliklerde bulunabilirsiniz. Örneğin sitenizi mobil uyumlu yapabilir ve sadece bilgisayar ortamında olmaktan öteye gidebilirsiniz. Kesinlikle önem arz edecek ve sizleri geliştirecek bir ipucudur.

 

 

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN 🙂 VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

 

 

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.


Tüm Yazılarına Git
Makale al
sonbolumunuizle.com