Duyuru:

MÜJDE !!! BloggErcan geri geliyor. Daha iyi makaleler ile tekrardan sizlerle beraber olacak. Takipte Kalın ;)

blog-sitelerinde-sureklilik-nasil-saglanir
 • Ercan KIZILKOCA
 • 30 Temmuz 2017
 • 22
 •  1

Blog Sitelerinde Süreklilik Nasıl Sağlanır ?

Blog Sitelerinde Süreklilik Nasıl Sağlanır ?

Birçok blog sahibi arkadaşlarımızın onlarca blog sitelerini heba etmesinin sebebi olan. Bazı etkenlerden sizlere bahsedeceğim. Böylelikle blog sitelerinizde süreklilik sağlayıp kaliteli içerikler üretebilirsiniz. Ve aynı zamandada süreklilik sağlayabilirsiniz.

 

Blog sektörünün açılan bir blog. Ortalama 1 hafta ile 1 ay arasında. Yoğun bir şekilde çalışıldıktan sonra, anında olumlu etkenler beklemektedir.

Ercan KIZILKOCA olarak benimde bir çok projelerim, bloglarım, forumlarım süreklilik sağlayamadığımdan dolayı maalesefki bitti. Fakat bunların hepsi benim için bir tecrübe oldu. Ben geçmişte ilk yaptığım projede büyük başarı yakalasaydım. Eminimki bir süre sonra tecrübesizlikten dolayı afallıyacaktım. Bu yüzden bir işi yapamazsanız o işten tecrübe çıkarmaya çalışın.

 

Ben bu makalemde de sizlere tecrübelerimden yola çıkarak. Blog sahibi dostlarıma yardımcı olmak amaçlı bu tarz bir makale yazmak istedim. Aşağıda Yapılmaması Gerekenler ve Yapılması gerekenleri sizlere derledim. Umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂

 

Toplu mail ile ilgili harika içeriği linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

blog-sitelerinde-sureklilik-nasil-saglanir

 

 

Yapılmaması Gerekenler:

 

 • Bir makaleyi paylaştıkdan sonra. Anında 500 – 3k arasında bir hit beklemek sizin blog hayatınızı sonlandırabilir. Ve bu beklenilen hiti normal olarak alamadığından dolayı, hemen pes edip blog sitesini maalesefki sonlandırma isteğine gerek duyuyor.

 

 • Bir diğer madde ise. İçerikleri düzensiz, imla kurallarına uymadan, istemsiz ve kopyala – yapıştır olarak bir yol izlerseniz. Blog siteniz maalesefki diğer madde ve maddelerdeki gibi süreklilik sağlayamayıp anında isteksizlik başlar. Ve blogunuz sizin için bir çöp haline gelir ve birdaha yüzüne bile bakmazsınız.

 

 • Planlı çalışma yapamayan blog sahipleri. Bloglarında süreklilik sağlayamayabilir. (Planlı çalışmayı Yapılması Gerekenler bölümünden okuyabilirsiniz)

 

 • Güvensizlik. Bir blog sahibi kendisine, yaptığı işe güveni olmadığı zaman bu blogunuzu ve hatta sizin geleceğinizi olumsuz halde etkiler. Bu yüzden güven probleminizi aşıp hem geleceğiniz için hemde yaptığınız işler ve projelrde sizleri olumlu olarak etkileyeceğini göreceksinizdir.

 

 • Blog sahipleri ilk öncelikle bloglarını para kazanmak için açıp, daha sonrasında istediği verimi elde edemedikten sonra bloglarını maalesefki sonlandırıyorlar.

 

 

blog-sitelerinde-sureklilik-nasil-saglanir

 

Yapılması Gerekenler:

 

 • Paylaştığınız bir makaleyi özene bezene  yazıp bir çok blog gruplarında paylaştığınız zaman. Göreceksinizki çok fazla olumlu tepkiler alacaksınız. Bu yüzden yazmış olacağınız makaleleri dikkatlice seçip hem blogunuzun kategorileri içinde hemde sizin bildiğiniz ve takip ettiğiniz konu olması hem makalenin okunabilirliğini arttırır hemde yüksek hit alma imkanı sağlayabilirsiniz. Böylelikle blogunuzda süreklilik sağlayabilirsiniz.

 

 • Planlı çalışın. Gününüzün neredeyse 6 saatini bilgisayar başında geçiriyor iseniz. 1 Saat veya 2 saatini blogunuza ayırıp içerik üretip veya blogunuzun tasarımıyla ilgilenmeniz. Bu işte size süreklilik sağlamasında yardımcı olacaktır. Eğer diyorsanız 1 – 2 gün süreklilik ve düzenli çalışma sağladıktan sonra, bir işim çıkıyor ve bilgisayar başında olmamam gerekiyor diyorsanız. O zaman hazır makale satın alıp blogunuzda makale stoğu oluşturabilirsiniz. Siz bilgisayarda değil otobüste olsanız bile telefondan girip makalenizi otomatik zamanlayıcıya bırakarak istediğiniz saatte paylaşabilirsiniz. Veya kendiniz tek tıkla makalenizi paylaşabilirsiniz.

 

 • Kopya içerikten kaçının. Özgün makaleler yazarak okuyucularınızın hem kendi sitenize çekmeniz hem makalenizin okunma süresini arttırabilirsiniz. Zaten bunlar olduğu zaman ise blog sahibi daha çok içerik üretip hit almak ister. Böylelikle blogunuzda süreklilik sağlayabilirsiniz.

 

 • Blogunuzun açılma nedenlerinden en öncelikli sebebinin para kazanılması olmamasından emin olun. Ve ona göre blogunuzu açın.

 

Vermiş olduğum yapılmaması gerekenler ve yapılması gerekenler ‘deki maddelere uyduğunuz zaman blogunuzdaki sürekliliğin arttığını göreceksinizdir. Umarım sizlere ufakta olsa yol gösterip yardımcı olmuşumdur 🙂

 

 

YAZAR’IN TAVSİYESİ:  Blog Sahiplerinin Yaptığı 3 Hata

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN ? VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 22 YORUM YAPILMIŞ

  Emre Timur 30 Temmuz 2017 - 22:05

  Süreklilik olmaz ise bloglar çöğ halini alır…

   Ercan Kızılkoca 30 Temmuz 2017 - 23:32

   Katılıyorum 🙂

    Emre Timur 6 Ağustos 2017 - 03:39

    Katılacaksın zaten 🙂

  Ahmet 3 Ağustos 2017 - 07:14

  Eğer blog yazarı iseniz kesinlikle sabırlı ve kararlı olmalısınız çünkü hiç bir ağaç bir anda olmaz ve o ağaç olmadan meyve vermez 🙂

   Ercan KIZILKOCA
   Ercan KIZILKOCA 3 Ağustos 2017 - 16:03

   Çok güzel yazmışsınız hocam. Elinize sağlık 🙂

  osman 4 Ağustos 2017 - 12:42

  Blog Sitelerinde Süreklilik sevdiğin konu üzerine olursa sağlanır çok başarılı yazı teşekkürler

   Ercan KIZILKOCA
   Ercan KIZILKOCA 4 Ağustos 2017 - 22:09

   Rica ederim 🙂

  Enes Kamış 5 Ağustos 2017 - 19:53

  gerçekten blog siteleri için güzel ve faydalı bir içerik olmuş, tebrik ederim dedikleriniz çok doğru.

  sagliksokagi 5 Ağustos 2017 - 20:54

  Devamlilik olabilmesi icin ilk olarak bloga surekli bir yazi eklenmeli. Sabir gosterilmeli. Zamana birakilmali ve aceleci davranilmamali. Gerisi zamanla oturacaktir.

  Metehan Demiryürek 6 Ağustos 2017 - 00:24

  Bloglarda süreklilik olması için gerçekten dediğiniz şeyler geçerli. Yoksa internet çöplüğüne yeni bir çöp eklenmiş oluyor.

  Eren Can 6 Ağustos 2017 - 02:35

  Kesinlikle kopya içerik olmamalı ama zaman zaman kaynak belirterek yazı paylaşılabilir. Benim diğer vazgeçilmezim düzenli olarak yazı paylaşmak.

  Aziz 8 Ağustos 2017 - 21:18

  Sureklilik istiyorsaniz sikilmadan yazacaksiniz. yazmayinca bu is bitiyor. Sitenin guncel kalmasi sart. En temel kural bence bu

  adem 10 Ağustos 2017 - 20:59

  bende blogcu olarak özellikle tavsiye ediyorum yazıyı

  Semih Ertürk 11 Ağustos 2017 - 01:52

  Anladığıma göre önemli olan planlı bir şekilde içerik girip içeriklerimizi özgün tutmak aslında. Ayrıca sosyal medya da çok önem taşıyor bu açıdan.

  Ali 11 Ağustos 2017 - 02:48

  Okumayı sevmeyen milletiz. Türkiyede bloglara değer verilmiyor maalesef ancak google da çıkarsan hayatta kalabilirsin. :/

  Mehmet Türk 11 Ağustos 2017 - 16:35

  Blog açayım bir anda binlerce ziyaretçim olsun diye bir düşünceniz varsa hemen o düşünceyi kafanızdan atın 🙂

  Osman Cengizoglu 11 Ağustos 2017 - 17:25

  Bloglarda süreklilik sağlamanın tek yolu bana göre sevdiğin işi yapmak. Eğer sevdiğin alanlarda çıkarıyorsanuz içeriklerinizi süreklilik devam eder.

  ozlems 11 Ağustos 2017 - 19:34

  Benimde her zaman yaptığım birçok blog sitemi 5-6 ay ilerlettikten sonra satıyorum sebebi düzenli makale giremiyorum :/

  alp mert 11 Ağustos 2017 - 20:55

  Blogcular için önemli bir yazı olmuş. En önemli etken tabikide kaliteli ve özgün şekilde yazı yazmaktır.

  Mehmet Kirazlı 11 Ağustos 2017 - 22:26

  Kesinlikle katılıyorum bana göre de düzenli paylaşım çok önemli bir kural

  Arif Susam 12 Ağustos 2017 - 14:47

  Yeni blog açanların en büyük hatası hemen hit gelsin. Dur bi bakalım arkadaş google bi siteni tanısın içeriği anlasın… Kişisel bloglarda seçkin olmak lazım aksi halde içerik çöp olarak gözükebilir.

  SözcüHaber 13 Ağustos 2017 - 12:13

  Hergün binlerce blog sitesi açılıyor ve vazgeçiliyor. Bu öneriler belki insanların süreklilik sağlamalarına yardımcı olur.