Duyuru:

Adsense Reklamlarına Tıklayarak BloggErcan'a Destek Olabilirsiniz.

blog-sahiplerinin-yaptigi-3-hata
 • Ercan KIZILKOCA
 • 2 Mayıs 2017
 • 15
 •  14

Blog Sahiplerinin Yaptığı 3 Hata

Blog sahiplerinin genel olarak yaptığı 3 hatayı sizlere söyleyeceğim. Bunların neredeyse hepsini bende yaptım fakat zararın neresinden dönersek kârdır. Madde madde ilerleyerek gideceğim eğer sizinde bu tarz düşünceleriniz varsa yorum olarak atmayı unutmayınız 🙂

 

 

blog-yazarlarinin-yaptigi-5-hata

 

 

 • Blog sahipleri ve para kazanma:

 

Blog sahipleri ilk bloglarını açtığı an şu hayallerle bloglarını kuruyorlar “Bu blogda bu sefer parayı kıracağım. Anasayfa’dan 10 reklam alanı eklersem, konu içinede 25 reklam alanı eklersem off zengin oldum bee.

 

En çok yapılan hatalardan birisi maalesef para kazanma hırsına bürünmektir. İlk hedefiniz para kazanmak ise size tavsiyem hiç bu işe girmeyin. Para kazanim derken domain + hosting parası, reklam parası derken bi bakmışsınız elinizdeki paralarda uçup gitmiş. O yüzden ilk hedefiniz hiç bir zaman para olmasın.

 

 

blog-yazarlarinin-yaptigi-5-yanlis-verimlilik-ve-bikkinlik

 

 

 • Verimlilik ve Bıkkınlık

 

Bir çok blog sahibinin yaşadığı maddelerden birisidir. İlk zamanlarda dakik olarak makale giren blog sahipleri yeterli verimliliği alamayınca makale yazmanın saatini geçiriyorlar, daha sonra “Bugün yazmayayım yarın 2 konu girerim” diyip yarın 1 konu giriyorlar. Bu yüzden okunma alamayınca bıkkınlık ile karşılaşıyorlar. Bu sebepden dolayıda bloglarına son veriyorlar.

 

Sizlere tavsiyem, sabredin makaleniz okunmuyosa demekki yanlış bir şeyler var demektir. O zaman başka bir makale yazın oda olmadı bir başka makale yazın. Ben BloggErcan.com ‘u bu konuma getirene kadar yaklaşık 3 – 5  blog çöpe attım. Her çöpe giden blog benim için bir tecrübe oldu. O yüzden sabırlı olun ve her işten bir tecrübe edinin.

 

 

 

 

 • Pes Edip Bütün Emekleri Çöpe Atmak

İlk başlarda her şey güzel gidip daha sonra tökezledikten sonra her şeyi yırtıp çöpe atarız. Bu tarz düşüncelere kendinizi kapalı tutun. Siz en ufak başarısızlıkta tüm emeklerinizi çöpe atabiliyorsanız açıkca söylim ne yaptığınız işten tecrübe edinizsiniz nede bir işi başarabilirsiniz.

 

O yüzden ufak veya büyük başarısızlıklara kafanızı yormadan devam edin. İşinizi severek yapın ve kötü eleştiriler sizleri güçlendirsin.

 

 

 

YAZAR’IN TAVSİYESİ: Blog Yazarlarının Yaptığı Genel Hatalar

MAKALEMİ FAYDALI BULDUYSANIZ BİR YORUMUNUZU EKSİK ETMEYİN ? VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN.

 

 

Ercan KIZILKOCA

Yazar: Ercan KIZILKOCA #administrator

Genç ve Hırslı Bir Webmaster.
Tüm Yazılarına Git
 • Neval SARI

  Evet maalesef bu konu gerçekten en çok yaptığımız hatalardan birisi. Birde acizane benim tavsiyem var oda şu. Yazdığınız bütün makaleleri worde kayıt edin daha sonra sitenize eklersiniz. Ola ki ileride sitenizde ölümcül bir php yada html hatası yaptınız ve siteniz uçtu yedeğini de almamış iseniz tüm emekleriniz boşa gider. ve bu siteye yeni başlayanların başına genelde hep gelmektedir.

 • Halil GÖNÜL

  Blog çalışmasında zevkle yazı yazabilmek önemli, haklısınız; para kazanma ilk planlar içinde hiçbir zaman olmamalı diye düşünüyorum ben de 6 ay kadar zamanın sonunda. Hiç kimseye özenmeden kendin gibi olmak önemli diye düşünüyorum bu işte.

 • Erkan Karabulut

  Blog işinde benimde 2 yıllık tecrübeme dayanarak söyleyebileceğim şey kesinlikme pes etmemektir. Eski yazılarınız eğer kalitali ise mutlaka bir gün değerlenecektir.

 • hatasız kul olmaz pes etmek en büyük hata herkes sanıyor ki 1 hafta içinde herkes popüler bir sayfa haline gelmiştir. oysaki gerçekler yıllarda saklıdır ve herkes ücretsiz sitelerin bir yere gelemeyeceğini sanır oysa bloghocama bakarak gerçekleri görebilirsiniz.

 • Bu bilgileri öğrendiğim çok iyi oldu hatalarımı gözden geçirip önemli bölümleri düzeltmem gerekicek sanırım. 🙂

 • sagliksokagi

  Ksjnlikle benimde en cok yaptigim hatalardan bir kaci bunlar. Acemilik donemlerinde belkide her webmaster bunturden hataalar yapmakta

 • nalan

  Evet aynen öyle blog sahipleri bu hatayı yapar ama seneler geçse bile bazen para kazanma olayı olmaz.

 • cansu

  bu hataları blog sahipleri yapmasa zaten her site sahibi başarılı olurdu.

 • Turan

  Birde ben ekliyim. İçeriği fazla tutacağım diye kopya yazı girilmesi çok yanlış.

 • cemil

  Blog Sahiplerinin Yaptığı 3 Hata arasında en önemlisi bence para kazanç hırsıdır

 • Oğulcan Söz

  Maalesef benim düştügüm hatalar bunlar. Aslında fark ediyordum ama kendimden kaçıyordum. Sizin yazınızı okuyunca beynime tak etti. Dikkat edip düzeltmeye çalışacagım

Hazır makale al